Szwedzkie Stoły na Waszym Weselu
Drodzy Narzeczeni planujący wesele w Zajeździe Świder
Ze względu na pojawiający się coraz częściej temat "szwedzkich stołów" na weselach pragniemy Państwa zainteresować tą formą prezentowania potraw na Państwa uroczystości.
Zdajemy sobie sprawę, że przekonanie rodziny do pomysłu szwedzkiego stołu będzie nie lada wyzwaniem … co powiedzą babcie, ciocie na to, że nie wszystko jest podstawione pod nos i trzeba się ruszać?
Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z Parami Młodymi pokazuje nam, iż jest to „problem” większości naszych Klientów. Postaramy się jednak przekonać Was, że przy dobrej organizacji szwedzkie bufety na weselu to świetna sprawa
Jest na pewno więcej zalet zastosowania tego rozwiązania niż wad!
ZALETY SZWEDZKIEGO STOŁU:
-Estetyka
Nic tak nie psuje pięknie udekorowanej sali, jak suto zastawione stoły, gdzie jedzenie, (nawet to najwykwintniejsze), ginie wśród szklanek, kieliszków, półmisków i pater. Potrawy ustawione na szwedzkim stole są odpowiednio wyeksponowane, zachęcając do konsumpcji. Nie zachęcają również zmieszane zapachy potraw, szczególnie pod koniec imprezy, gdzie nie wszystko pachnie tak świeżo jak na początku. Zakąski ustawione na jednym stole są na bieżąco uzupełniane, przez co jest świeższe i znacznie lepiej wygląda. Fakt, iż wszystko stoi na jednym stole, sprawia, że nie pominiemy, np. sałatki, którą wszyscy zachwalali, a my nie dojrzeliśmy jej wśród półmisków i pater.
-Wygoda
Jedzenie na stołach sprawia, że ciągle trzeba coś sobie podawać, odchylać się, przechylać, przepraszać i uważać. Dodatkowo nie ma miejsca, aby coś odstawić, czy przestawić. Szwedzki stół minimalizuje te odczucia.
Na stołach jest więcej miejsca, jest luźniej, swobodniej. Masz przed sobą piękne dekoracje, miłych towarzyszy i swój talerz, a nie różności we wszystkich barwach świata, od których można dostać oczopląsu. Jest też dużo czyściej na samym stole, dzięki czemu przyjemniej się przy nim siedzi.
-Integracja
Wspólny stół z jedzeniem sprawia, że spotykają się przy nim obce osoby. Taki bufet wymusza na gościach poruszanie się po sali, dzięki czemu przestają być „przyklejeni do swoich miejsc”.
Uwierzcie nam na słowo, że taki stół zbliża ludzi i potrafi zaskoczyć
Są to największe zalety stołów szwedzkich, do których można dodać jeszcze, że marnuje się znacznie mniej jedzenia, jest większy porządek na całej sali, gdyż kelnerzy muszą skupić się przede wszystkim na jednym stole oraz łatwiej zapanować nad chaosem.
Jak goście zareagują na puste stoły?
Stoły bez jedzenia nie muszą być puste, a wręcz stwarzają okazję do zrobienia świetnych dekoracji, które będą cieszyć oczy naszych gości. Największy problem w tej kwestii stwarzają przede wszystkim rodzice, którzy często uważają, że goście pomyślą, iż poskąpili oni na jedzenie. Jednak przy dobrze dobrej organizacji szwedzkiego stołu i zaangażowania ze strony kelnerów, nikt z gości nie powinien być głodny!
Co z babcią, dziadkiem, starszą ciocią, czy siostrą w ciąży?
Z tym problemem można poradzić sobie w bardzo prosty sposób – w zależności od ilości takich osób, warto jest poprosić kelnera, bądź dwóch, aby specjalnie zaopiekowali się takimi gośćmi. Niech raz na jakiś czas podejdą i zaproponują podanie przekąsek, bądź też niech podchodzą do takich osób z przystawkami. Wiele osób starszych bardzo sobie chwali taką formę serwowania posiłków, gdyż czują się wtedy „dopieszczeni”.
Jako pierwsi skorzystajcie z bufetów, aby zachęcić do nich gości – na pewno zjawi się wokół Was grupka gości.
Wierzymy, iż udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości dotyczące stołów szwedzkich na weselu.